– احسان درخشنده: متأسفانه، بسیاری از ما شنونده‌های خوبی نیستیم. هنگامی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به جای اینکه به حرف‌های او با دقت گوش فرا دهیم، صرفاً با کنکاش در ذهن به دنبال این هستیم که تجارب و عقایدِ شخصیِ‌ خود را با چه واژه‌هایی ابراز کنیم
یکی از راهکارهای مناسب برای حل مسئله‌ی مطرح شده،‌ بهره‌گیری از مهارتی موسوم به «شنیدنِ پویا» است. برای اینکه بیشتر با این مهارت و چگونگیِ فرا گرفتنِ آن آشنا شوید، تماشای ویدئوی زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم.

– احسان درخشنده: متأسفانه، بسیاری از ما شنونده‌های خوبی نیستیم. هنگامی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به جای اینکه به حرف‌های او با دقت گوش فرا دهیم، صرفاً با کنکاش در ذهن به دنبال این هستیم که تجارب و عقایدِ شخصیِ‌ خود را با چه واژه‌هایی ابراز کنیم.

عدمِ توجهِ دقیق به صحبت‌های یک گوینده، می‌تواند در زندگی مشکلات فراوان پدید آورد. فرض کنید که آن گوینده یک معلم یا استاد باشد؛ آن گاه، فرآیند آموزش و یادگیری با اخلالِ جدی مواجه می‌شود. یا اگر آن گوینده همسر یا دوست صمیمی شما باشد، چنانچه متوجه شود شما به صحبت‌های او توجهِ کافی را ندارید، این امر می‌تواند در روابطِ آتیِ شما با آن عزیز، سردی و عدم صمیمیت پدید آورد.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

فیلم: چگونه یک شنونده‌ی خوب باشیم؟

——————-

خبرگزاری ایسنا: فیس‌بوک به تازگی اعلام کرده است که اپلیکیشن پیام‌رسان فیس‌بوک به قابلیت ترجمه همزمان مکالمات توسط یک دستیار هوشمند مجهز خواهد شد

فیسبوک به ترجمه همزمان مجهز می‌شود

در اصل این امکان ترجمه آنلاین توسط دستیار هوشمند M همان قابلیتی است که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک برای ترجمه نظرات و پست‌ها به کار می‌رود. البته گفته می‌شود به زودی قابلیت ترجمه زبان‌های دیگر نیز به این پیام‌رسان آبی رنگ اضافه خواهد شد.

فیس‌بوک در کنفرانس توسعه‌دهندگان که اول و دوم ماه مه میلادی سال جاری در کالیفرنیا برگزار شد، از قابلیت جدید اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک مسنجر رونمایی کرد. طبق این اعلام، دستیار هوشمند M امکان ترجمه هم زمان مکالمات بین افراد را فراهم خواهد کرد.

خبرگزاری ایسنا: فیس‌بوک به تازگی اعلام کرده است که اپلیکیشن پیام‌رسان فیس‌بوک به قابلیت ترجمه همزمان مکالمات توسط یک دستیار هوشمند مجهز خواهد شد.

این دستیار پیشرفته دیجیتالی پیشنهاداتی را بر اساس کلمات بکاررفته کاربران در مکالمات خود ارائه می‌دهد تا مردم در گفت‌وگوهای خود از آن استفاده کنند. البته تاکنون فقط از امکان ترجمه هم زمان مکالمات از زبان انگلیسی به اسپانیایی و بالعکس گزارش داده شده است.

فیسبوک به ترجمه همزمان مجهز می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *