مجله ایده آل:  مردها وقتی راجع به زن‌ها و به خصوص همسران خود صحبت می‌کنند، مدعی هستند که هیچگاه این موجود ظریف و لطیف را نشناخته‌اند
با چنین شوهری خیلی راحت می‌شود مدارا کرد و کنار آمد. تنها کافی است که به اعتقادات و علایق او احترام بگذارید. اگر دوست ندارد که شما در اماکن عمومی با صدای بلند صحبت کنید سعی کنید این عادت را در خود از بین ببرید. شما به‌راحتی می‌توانید با کمی تمرین یاد بگیرید که آهسته صحبت کنید. رعایت این قبیل موارد می‌تواند کمک بزرگی به شما و رابطه‌تان با شوهرتان کند. اولین تمرین برای فائق آمدن بر این قبیل مشکلات این است که وقتی تلویزیون تماشا می‌کنید یا به یک آهنگ گوش می‌دهید صدای آن را کم کنید تا بتوانید به این صدای پایین عادت کنید.

قدم دوم هم این است که از دوستان و سایر اعضای خانواده بخواهید که هر وقت متوجه شدند با صدای بلند حرف می‌زنید گوشزد کنند که صدایتان را پایین بیاورید. یادتان باشد که وقتی با صدای بلند صحبت می‌کنید جو گفت‌وگو تنش‌زا می‌شود و کسانی که از دور شما را نگاه می‌کنند ممکن است تصور کنند که در حال دعوا کردن هستید.شما باید طوری رفتار کنید که نشان دهید که با او هم‌فکر هستید. باید برای ارضای حس مسئولیت او خودتان را زنی زرنگ و کاردان معرفی کنید و به او این اطمینان را بدهید که شما هم مثل او برای زندگی‌تان برنامه‌ریزی دارید و وقت خود را با کارهای بیهوده هدر نمی‌‌دهید. حتی‌المقدور سعی کنید در حضور شوهرتان پای تلویزیون و تلفن ننشینید و اوقات بیکاری‌تان را هم اگر پیش شوهرتان هستید با یک برنامه مفرح و شاد بگذرانید.

به طور خلاصه باید طوری رفتار کنید که به او نشان دهید که زندگی مشترک‌تان برای شما اهمیت زیادی دارد و اصلا نسبت به خواسته‌های او بی‌تفاوت نباشید این بی‌تفاوتی باعث می‌شود او نسبت به شما و کارهایی که انجام می‌دهید  حساس‌تر شود.۷٫ بهم بگو چقدر خرج کردی

شوهری که مدام از شما صورت خرج‌های روزانه‌تان را می‌خواهد البته نه به این دلیل که به شما اعتماد ندارد بلکه به این علت که به دقت و نظم علاقه‌مند بوده و دوست دارد هرچیزی با حساب و کتاب پیش برود. او می‌خواهد هر پولی در راه درست و صحیح خرج شود و این کنترل کردن خرج خانه شما را ناراحت کرده و عذاب می‌دهد.

روش های برخورد با 9 مدل شوهر

شوهر شماره ۷ چگونه مردی است؟
همسرتان مردی است که در مقابل شما احساس برتری زیادی می‌کند و به نحوی سعی دارد به اصطلاح شما را با خود هم‌سطح کند. عقاید او هرچند هم قابل قبول باشد می‌تواند مورد پسند شما واقع نشود و چون شوهرتان در ابراز عقاید خود مصر است این برخورد می‌تواند زمینه یک بگومگو و عدم رضایت شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که او مرد لجوجی است و تا حد بسیار زیادی سماجت دارد و تا به اهدافش نرسد آن را رها نمی‌کند و به قول معروف اگر در بسته باشد از پنجره وارد می‌شود.

در مورد شخصیت و روحیات چنین مردی که در اتومبیل بی‌طاقت و عصبانی می‌شود باید بگوییم که مردی است انعطاف‌ناپذیر، بی‌گذشت و کاملا متکی به خود. برای او فقط شخص خودش مهم است. او بسیار پرمدعاست و اصولا مرد صبوری نیست و در هیچ موردی از خود انعطاف نشان نمی‌دهد.